Pro marody...

23. června 2007 v 19:48 | Robbie |  Moje výplody
Zítra o půlnoci odjíždím na dvoudenní zájezd do Rakouska, kterej organizuje škola. Hafo se tam těším. Snad i na tu cestu, která má trvat trochu nepochopitelnejch 7 a půl hodiny loudajícím se autobusem. Všechno mi to kazí jedna věc. Celej tenhle týden mi bylo po odpolednech sem tam trochu šoufle a včera se z toho vyklubala chřipka. Což o to....většinou trvá tak tři dny, pak je to pryč. Navíc mám co číst, o zábavu postaráno. Sice se ze mě po nemoci stává vždycky tak na měsíc silně nesportovní typ, nedokopu se na tréninky ani do posilovny a to mě štve, jinak ale si kvůli tý nemoci neci kazit 'šťastnýho ducha'. Ostatně bych nějakým smutkem tomu zdraví taky moc nepomoh. Ale teď je to něco jinýho. Do zítra do večera potřebuju být zdravej. Prostě potřebuju. Chci tam jet, bude to ale hodně náročný, v autobuse stejně neusnu, na to jsem moc náročnej zase já, takže prostě musím být do zítřka v pohodě, přežít po celonoční jízdě celodenní tažení přes celonudné památky, zvládnout se vyhýbat nepříjemné profesorce Kulkové a spoustu dalších věcí, který by bránily tomu, abych si to užil. A já si to užít chci. Jedu tam přece s lidma, který mám moc rád a jako bonus by některý ty věci, co tam uvidíme, mohly být dokonce vážně zajímavý. Jsem moc velkej perfekcionista na to, než abych tam jel nemocnej a byl v pohodě. Jsem moc velkej perfekcionista na to, abych tam jel a nebyl v pohodě. Jsem moc velkej perfekcionista na to, abych se na to vykašlal s tím, že se nestihnu uzdravit. Hmm...a tedˇ babo raď...

Už na to mám svý vychytaný způsoby, jak se uzdravit co nejrychleji a nejefektivněji. Doufám, že mě nezklamou.To by si dovolily fakticky moc. Právě kvůli nim tohle celý totiž vlastně píšu. Každej má svý problémy…koho by zajímalo, že někdo o dva blogy vedle se zrovna vzteká nad tím, že ho 'polapil bacil' a on chce přece jet pryč. No...asi málo lidí. Ale lidí, který jsou aspoň občas nemocný, je určitě podstatně víc. Sice tady nebudou žádný promakaný teorie s razítkem vědeckýho ústavu, ale prostě jakejsi souhr mejch zkušeností s maroděním a dostáváním se z toho, přes tohle přese všecko doufám, že by to někomu třeba mohlo pomoct. Samozřejmě je to dost subjektivní, na každýho působí něco jinýho, ale prostě jsem si řekl, že sem napíšu pár takovejch mejch 'radiček', který by mohli trochu vychytat zdravíčko snad i u vás…
  • Taaaaakže....za prvé.... když Vás přepadne nějaká ta choroba, nedělejte hrdiny, nedoufejte, že to přejde a radši to honem rychle podchytněte. Člověk má sklon chovat se tak, že když mu je zle, furt maká dokud může, protože si myslí, že toho tak tolik nezamešká. Já myslím, že je to nesmysl. Když cítíte, že na vás něco leze, nesmíte to nechat dojít do dalekýho stádia. Radši to nepokoušet a hned to začít léčit, i když se vám do postele nechce. Zůstat doma a opravdu to léčit. Ne nadopovat se práškama a chodit do práce nebo do školy s tím, že to třeba nějakým zázrakem přejde. Ne, nepřejde. Necháte to zbytečně dojít dál, budete se trápit a nakonec stejně lehnete. Když to nebudete léčit s myšlenkou, že nechcete pak dohánět v práci nebo ve škole, nakonec toho budete muset dohánět ještě mnohem víc, než kdybyste zůstali doma, protože nemoc, kterou necháte dojít moc daleko se léčí mnohem dýl a hůř, než nemoc podchycená na začátku, kdy z vás akorát trochu teče a necítíte se moc dobře.
  • Za druhé.... (kdo mě zná a někdy sme spolu kecali o nemocech, tak tohle slyšel nejmíň..hmm...nejmíň jednou:-) Já se vždycky, když sem nemocnej, totálně předávkuju vitamínem C. Fakt to pomáhá. Myslím, že je to mnohem přirozenější způsob, než se jenom dopovat prášky, pač vitamín nabudí imunitu a ta si pak poradí s nemocí sama. Prášky zabijí bacily za tělo, za imunitu. Myslím, že když vitamínama posílíte tělní imutnitu a tělo si tak poradí s nemocí 'osobně', je to lepší, než, když si jen dovnitř vpustíte ozbrojenou jednotku Paralen a ta bacily pozabíjí. Navíc ta imunita vám vydrží a ochrání vás i dál a vitamíny jsou vůbec prospěšný. Samotný to asi nezvládnou, určitě to chce kombinovat s těma práškama, ale prostě...víte co:) Vitamíny tomu dodaj pořádnou šťávu mi přijde:) Takže....třeba ty rozpustný céčka anebo cucací (ňam i trochu fuj:) a klidně do sebe hoďte tak 1500 mg (na krabičkách je uvedený, kolik má jaká tabletka) Pro začátek samozřejmě radši míň, je možný, že vám to bude dělat blbě na žaludek nebo dráždit nějakou tu alergii, ale jinak u céčka to fuguje tak, že přebytek se hmm..no..prostě vychčije, takže se nemusíte bát, že byste pak třeba byli zfetovaní:) Ale bacha...to vyčůrávání přebytků funguje jen u céčka, přebytky jinejch vitamínů v těle zůstávaj a můžou udělat docela i paseku, takže předávkovat se radši jen s céčkem. A pro jistotu...jak všude na netu povídaj....kdyby vás to náhodou třeba zabilo, tak to na mě nesvádějteJ. Né..takhle doslova ne:-) ale prostě možná, že to, co tady píšu, už dávno víte nebo taky možná, že nevíte, ale nepomůže vám to, pač prostě každej je jinej. Možná to na vás nebude působit tak 'blahodárně' No..já jen, že za tyhle rady až tak úplně neručím a taky neznám zákony, tak se radši chcu ujistit, že pak ze mě nebude někdo u soudu loudit 20 miliónků za to, že se kvůli mně osypal po zkonzumování 2000mg vitamínu C a esteticky se tak znemožnil před kolegy v práci a před okouzlující prodavačkou, u které si byl nucen koupit svačinu. Tolik v pokladničce fakt nemam a stejně bych mu je nedal. No..naštěstí nejsme v Americe, kde se suší mokrý kočky v mikrovlnce.
  • Za třetí...vezměte si aspoň jeden a půl litrovku vody nebo nějaký trochu ochucený vody (limonáda v křiklavý barvě vodní kačenky radši ne e). Vezměte si ji k sobě. Na dosah ruky k posteli nebo kde hodláte bivakovat a ucucávejte kdykoliv si vzpomenete. Pít se má, i když člověk nemá žízeň, pít se má třeba jen z nudy a v nemoci to platí dvojnásob. Je fajn i ten tradiční horkej čajík, ale těch určitě tolik nevypijete, aby to bylo dost...nebo minimálně neznám nikoho, kdo by byl dostatečně málo línej na to, aby si připravoval ty zdravotní čajíčky v míře hodný 'nemocnýmu' pitnýmu režimu. Jo, čaj si dejte, ale kdo se zmůže si ho dělat tak často, když jste marod? No..já ne…se přiznám..já sem moc línej si ho dělat i normálně, pač když mám žízeň, tak se ci napít hnedka, nece se mi čekat na čaj. Každopádně, nevím, jestli u vás to pofachčí, ale já, když v ruce držím flašku s pitím a nejsem nijak extra zaměstnanej, což v nemoci obvykle nehrozí, tak za chvíli je pití pryč, ani nevím jak, i kdyby to nebyla flaška, ale pivní soudek. Takže, když třeba koukáte jako marodi na video, tak si do jedný ruky vezměte ovladač a do druhý flašku pití, který vám aspoň trochu chutná a není moc nezdravý a uvidíte, že po filmu budou dva litry ve vás a na malou budete chodit, co deset minut, což sice trochu obtěžuje, ale cítit se budete určitě mnohem líp, než kdybyste nepili a energii na záchod vydávat nemuseli. Taky...když si lehnete třeba s knížkou do postele a zapomenete si vzít pití, tak se překonejte a ještě si pro něj dojděte, fakt to stojí za to.... pití ty bacily odplaví..no...a to je pak taky další důvod, proč mít lepší pocit, když jste nemocní a chce se vám na malou:-)
  • No..možná, že je tohle všechno, co píšu, obecně známý, ale stejně to asi napíšu..napadá mě ještě, že, když jste nachcípaní, tak noste furt ponožky. I když je léto. Teplo na nohy je důležitý..nevim proč, ale je to tak:) Rozhodně důležitější, než teplo na hlavu. A taky...když pšikáte, tak je to náznak toho, že jste málo zachumlaní do dek nebo peřin:) takže se nabalujte dokud nepřestanete kašlat (pokud teda ten kašel neni chronickej...to byste se asi mohli pod peřinama i uvařit a stejně by vám to asi nepomohlo, ale nevím)
  • Pokud jste neztratili chuť k jídlu, tak hodně dlabejte....a když dlabáte, tak dlabejte zdravě. Hlavně ovoce. Fakt se to vyplatí. No...a jinak taky..poslouchejte dobrou hudbu, pač hudba léčí. Snažte se být pozitivní. Najděte si k tomu něco, na co se můžete těšit, minimálně to, že, když budete pozitivní, tak budete zdraví. Nemyslete na dopisování, pač stejně pak nic dopisovat nebudete, na to jste moc líní...doufám:) (jestli nejste, tak během tý nemoci zlenivět musíte:), zkuste přežívat nějak tak zdravě a snažte se ten čas využít, třeba přečtením užitečný knížky typu 'jak na to', ať pak máte dobrej pocit a třeba i velký plány. Říkejte si, že všechno zlý je k něčemu dobrý a že tohle marodění bylo dobrý pro tu zkušenost, která vám zajistí, že příště si budete snad dávat větší bacha, neonemocníte a nepřijdete tak o něco, co pro vás třeba bude mnohem důležitější, než to, o co jste přišli kvůli téhle nemoci.
Možná, že se pletu. Možná, že farmaceutický firmy šidí vitamínový tabletky o účinný látky a pití není pro uzdravení zásadní. Ale to nevadí. Možná, že na mě tyhle věci shodou okolností jednou zapůsobily a já jim teď věřím. A to je hlavní. Je to takový placebo. Pilulky bez účinný látky, který člověka dokážou uzdravit jen proto, že člověk věří, že ho uzdraví. Jím ty vitamíny..myslím si kdo ví co..jak jsou úžasný a už jen kvůli tomu pocitu je mi líp. Fak, že jo!:-) Takže si taky zkuste najít svý placebo:) Já jich mám hned několik. Ty vitamíny jsou snad doopravdy účinný, ale minimálně jedno to moje placebo je skutečným Placebem. Jo...trefa..jsou to zas ti tři pošuci, o kterjech furt melu, který na mě teď koukaj z velikýho plakátu visícího právě nad monitorem. Nejsou to žádní mí vzorové nebo idolové (to slovo nemám rád....trapasy z Brava mu přiřkly trochu jinej význam, kterej by v týhle souvislosti mohl vyznít hodně blbě) Mám prostě rád jejich hudbu a tím pádem i je. Fakt je mám rád, ale už mě štve, že nakonec skoro vždycky skončím při psaní právě u nich. Nedá mi to...stejně nakonec musím napsat to, co mě napadá.....to co říká, že Placebo je prostě geniální název pro hudební skupinu jakožto něco, co neobsahuje žádný 'přírodní léčebný extrakty' ani Bifidus esencis nebo jak se to píše a dokonce ani žádná vláknina v Placebu není a přece uzdraví....uzdraví dušičku. Takže nezbývá, než dodat...papejte vitamíny na tělo a poslouchejte hudbu na dušičku:) Jinak…vím, že s tím budu otravnej, ale chci říct, že už asi dva roky se snažím žít vcelku zdravě a že jsem o hodně míň nemocnej, takže myslím, že třeba ty vitamíny se vyplatí i mimo nemoc...no...a sorry, že furt mluvím o vitamínech a o placebu....ale mám výmluvu, že každej je přece aspoň trochu nesnestielnej, když se pro něco nadchne:-) No jo no...tak asi zatím Ahoj...přeju vám hodně zdraví a nezlobte se, že to celý bylo psaný stylem 'já, moudrý pan doktor', nějak mi to dneska nešloL Snažil jsem se, aby to nevyznělo, jakože dělám, že tomu rozumím, ale moc mi to asi nevyšlo. Snad to není tak zlý. Tak aspoň teď říkám, že tomu nerozumím. Tak achooojj…mějte se zatím skvěle
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karolína Karolína | 23. června 2007 v 20:26 | Reagovat

A slivovice je všelék!!!! Dobrej článek. S těma Placebo souhlasím. ti uzdraví všechno, pokud jim věříš

2 Robbie Robbie | E-mail | 23. června 2007 v 20:47 | Reagovat

dík:) mě se ten článek vůbec nezdál, když jsem si ho po sobě přečet, takže tenhle hezkej komentík mě fakt potěšil. Jo..s tou slivkou..na tom něco bude:) ja sice slivovici až tak nemusim, tak myslim, že sem jí víc spotřeboval jako dezinfekci na různý bebina, než na pití:-)) měl bych se stydět:), no...ale občas se asi hodí i pro náladu:)

3 Karolína Karolína | 23. června 2007 v 21:37 | Reagovat

Dezinfikovat se musí zevnitř. Jinak hezkej blog. Hlavně reportáž z koncertu Placebo

4 Fany Fany | Web | 24. června 2007 v 17:21 | Reagovat

Uzdrav se a užij si cizinu, Robbie. Ty věci, cos psal, jsou sice všeobecně známé, ale dobré si to shrnout. Určitě sem mrknu, až budu marodit :) A jsem ráda, žes konečně zase něco vypotil. Myslím článek :))

5 Faileen-PíPa Faileen-PíPa | Web | 24. června 2007 v 21:42 | Reagovat

sakraa, nevadí když si to dneska nepřečtu? :( 4 dny jsem nebyla pořádně na netu což je obdivuhodný výkon no a jelikož jsem včera šla spát pozdě, tak jsem žu dneska unavená :( tak promin, přečtu si to zítra :)

6 Faileen-PíPa Faileen-PíPa | Web | 25. června 2007 v 14:31 | Reagovat

tak jsem si to přečetla a :D úžasný článek, fakt že jo :D hlavně ta pasáž o tom vitamínu C :D jinak Placebo je opravdové placebo, vždycky a ani nemusím věřit, příjde to samo :)

7 Kriss=) Kriss=) | Web | 26. června 2007 v 15:01 | Reagovat

teda Robbie,já z tebe fakt nemůžu,pěkná makačka:))a ta tvoje minerálka v barvě gumové kačenky:Dtakovýhle hlášky umíš jenom ty:)jo a kuju,že si konečně zase něco napísal a stojí to za přečtení:))ale pořád nechápu jak to děláš,že vždycky napíšeš tak mega dlouhej článek,to mě se ještě nepodařilo...musíš mě do toho zasvětit,ju?:)

8 Robbie Robbie | E-mail | 27. června 2007 v 15:43 | Reagovat

díík:)   ty zas umis psat krasný dlouhý komentáře:)  jestli ces psat dlouhy clanky, tak to urcite nak dame dohromady,ale poradne si to rozmysli nejdriv, pac ty moje dlouhy clanky maj urcite peknou nevyhodu v tom, ze mozna malo lidi se odhodla je vubec cist:)

9 David S. David S. | 15. července 2007 v 20:18 | Reagovat

Čau Robbie:)

Máš to tady fakt dost dobrý:) Moc se mi tu líbí:)

Proč ses nepochlubil že máš blog??? Musel jsem se to dozvědět až od Ilonky:) Máš ty články sice trošku delší, ale to vůbec nevadi a vůbec jim to neubírá na kvalite:) Navic jsou o Placebu....a vzhledem k tomu, že nejspiš začínám být taky jejich fanoušek( pomalu neposlouchám nic jinýho:-D ), tak se mi tu mooooc líbí:)))

10 Robbie Robbie | E-mail | 16. července 2007 v 22:47 | Reagovat

Zdarec Dave...dík:) mě to přišlo blbý někomu básnit o svým blogu...vis co. hlavně kdy se vezme v potaz, ze od ty doby co vetsinu blogů zabiraj fotky tokyo hotel se blogy berou jako trapná zalezitost:))  ale sem moc rád,ze se ti tu líbí a taky sem moc rád, ze mame dalsiho placebáka:)  sem zvedavej kolik nas pude na pristi koncert. tak zatim zdarec. nekdy bychom taky mohli podniknout ted neco o prazkach

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama