Červenec 2007

Hádanka z filmů o Harry Potterovi

17. července 2007 v 21:53 | Robbie |  Zajímavosti
Ahoj. Pozítří (19.7.2007nl.) má premiéru páté (článek o něm a o sedmičce) 'movie' s Danielem Radcliffem v roli Harryho Pottera coby hlavním showmanem, a tak mě napadlo, že bych mohl to svoje plkání taky oživit něčím interaktivnějším a dát sem takovou malou hádanku související s tímto filmem. Jsou tu civilní fotky herců obsazených v rolích důležitých postav Harryho Pottera a vy budete hádat, kohopak má daný člobrna v potterovic světě na starosti, platí??? Jestli platí, tak nekoukejte úplně dolů, pač tam jsou správný odpovědi a po jedné fotce sjíždějte dolů a typujte, o koho jde. A nepodvádět..všechno vidim!!:-P

1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
HA HA: rozhřešení: 1) Michael Gambon, na place Albus Brumbál 2)představitel Severuse Snapea Alan Rickman...toho bych teda nepoznal 3)Gary Oldman, filmový Sirius Black 4)Brendan Gleeson mi přijde jako učitel. Nevim proč. V HP je ale spíš něco jako policajt. Alastor Moody 5)Si nemůžu pomoct, ale připadá mi, že filmový Remus Lupin, David Thwelis, vůbec nepřipomíná knižního Lupina a to hlavně povahově. Přijde mi na něj moc svéráznej, tím ale nechci pochybnit jeho herectví, jen mi na něj prostě nesedí.Co vy na to? 6)jo..uznávám, že Ralph Fiennes normálně nemá světle modrou hlavu, a tak asi bylo téměř nemožný v něm poznat Lorda Voldemorta. Každopádně je to on..v trochu poupravený verzi: 7)sympaťáka Hagrida si už popravdě nedokážu představit jinak než, tak jak je ve filmu. Hraje ho komik Robbie Coltrane a myslím, že to byla trefa do černého.

Harry is coming soon

17. července 2007 v 21:42 | Robbie |  (Ne)aktuální aktuality
Ať se snažím, jak moc chcu, nemůžu najít na datumu 19. července 2007 nic magickýho. Dokonce ani na 21. červenci ne. Tato rozporuplná fakta však nic nemění na tom, že tu máme hned dva přírůstky do biografie pana Pottera. Asi to všichni ví, ale mě to nedá...obkecám to a zkusím přidat něco navíc. Ve čtvrtek 19.7. tu máme pátej film ze série. Podle týhle a taky týhle recenze mazánků tiscali.cz, kteří už měli to nehorázné právo vidět film před premiérou, patří kousek k horším z potterovské ságy, což mě po velmi nadějných ukázkách dost nemile překvapilo. Mě se to ale určitě bude líbit i tak a vám určitě taky. Asi nelze očekávat tak moc, když musí autoři nacpat sedm set stránek do stočtyřiceti minut projekce, což znamená, že hodně lidiček asi bude zklamanejch absencí spousty důležitých okamžiků děje. Já sem popravdě zatíženej na scény s Chou Changvou a už teď vím, že o ně nepřijdu, což je vlastně další důvod, proč má film Harry Potter a Fénixův řád těžkou pozici. Celý svět obletěly drby o tom, jak se při natáčení musela třicetkrát opakovat líbací scéna, aby byl režisér spokojen a právě proto, že ji filmový Harry zřejmě pojebal, se ví, že tam bude, i když se to asi dalo očekávat i tak. A to nebyl zdaleka jediný takový bonbonék. Ne, že by natáčení filmu bylo nějaký skandální nebo tak něco bulvárního a Samozřejmě ten důvod, proč to má Fénix těžký není ani milá Chou, ale jde o to, že o filmu bylo spousta zpráv, točil se poměrně dlouho a očekávání s čekácí dobou rostou, takže i dobrý výsledek má pak tendenci zapůsobit negativně, když všichni očekávají výsledek naprosto vynikající. No...konec mentorování. Máme tu i druhý významný datum. 21.7 totiž koncečně vyjde sedmý, v lednu tohoto roku dokončený pravděpodobně poslední díl s podtitulem The Deathly Hallows. Prozatím jenom v angličtině a o Vánocích i v našem rodném jazýčku, přičemž já se přiznám, že si toho půl roku počkám, pač bez přibližný znalosti děje z český verze si na tu origoš anglickou netroufám. Ono toho sice bylo už i o sedmým dílu nakecáno hodně, takže by se děj mohl tušit, ale já se těm spoustám blogů, kde se spekluje kdo s kým a kdos koho v sedmičce radši vyhýbám, pač se ci nechat překpapit. Pokud jste to už neprošmejdili, nechte se překpavit taky...fakticky..je to lepšejší a luxusnější:-)) A navíc je jedno, kolik toho na netu o sedmičce přečtete, protože paní Rowlingová se určitě bude snažit všechny přechytračit a překvapit nečím jiným a já věřím, že se jí to povede....:)
Napadlo mě, že bych tenhle článek mohl spestřit takovou Harry Pottero-filmvskou hádánkou, ale aby všechny články tady nebyly tak dlouhatánský, tak ji dám jako další článek. Ona je totiž taky kapku delší...s obrázkama:) Tak tady je.
PS: kdybyste se fakt převapit nechtěli, chtěli byste vědět, co si myslí ostatní a nebo vás zajímají i jiný..nedějový detaily o sedmičce, tak tady sem Náááhooodou:) narazil na takovou adresu, kde o tom hodně je. Hrozně to láká....brr

Zvedněte prdele:)

4. července 2007 v 21:49 | Robbie |  Moje výplody
Ne...nechci vám nadávat. To bych neudělal:-) Jen mě tak napadlo...já mám poslední dny výčitky svědomí pokaždý, když se podívám na hodiny. Ráno, když se konečně rozhodnu vstát....během dne, když nestíhám svý velký plány, večer, když kontroluju, jestli jsem si náhodou na zítřek nenechal nastavenýho nepříjemně brzkýho budíka z nějakýho dne s vynucenou vstávací dobou. Prostě skoro furt. Jde totiž o to, že jsem se strašně těšil, kolik toho o prázdninách stihnu udělat a nestíhám nic. To bylo řečeno možná moc dramaticky..lepší je říct skoro nic. Myslel jsem si, že když budu mít čas, tak mám vyhráno, jenže nějak to nefunguje, i když ten čas je, protože chci dělat věci, na který musím zřejmě mít určitou náladu a ta nepřichází na povel, z čímž jsem jako obvykle nepočítal a tudíž se jako obvykle (už asi po sté) vztekám sám na sebe, že jsem neudělal tu spoustu věcí, co jsem udělat chtěl. Ne, že bych byl nějakej workholik...jen potřebuju mít pocit, že jsem ten čas strávil užitečně a jde většinou navíc o záležitosti, který mě baví. Jenže ani ty někdy nejdou sami od sebe.... Tyhle dny to prostě nějak nevychází. Jindy docela jo. Můžu to svádět třeba i na nedostatek sportu nebo jinej skoro nesmyslnej důvod, ale vždycky mě to štve. Už jen to, že tento den je třetím dnem, kdy plánuju vyrazit na kolo a navzdory téměř absolutnímu volnu se stále nic nekoná..jak to??
Čím dýl to trvá, tím blbější si připadám. Ale teď už je to asi jedno. Zítra jedu pryč...šupajdíme s familií do Itálie. Moc se těším. Tam tohle asi ani řešit nebudu a pak to bude lepší samo od sebe. Věřím tomu. Chtěl jsem před tou Itálií sem dát ještě spoustu věcí, ale zase to nějak nevyšlo, tak píšu poslední zoufalý pokus, který mi snad dopřejme jakési mizerné zadostiučinění....třeba v podobě komentářů, který se budou ptat, co to tu píšu za žváchy:-)) to je vlastně spíš smutný, tak nevim proč sem tam dal takovýho smajlíka, ale to je jedno. Každopádně...aby tohle celé mělo nějakou pointu (i když možná tomu už nic nepomůže:), jde o to, že o prázninách má hodně lidí víc času, nemusí řešit školu, často maj klídek pro sebe, třeba i jen odpoledne po brigádě..to asi stačí...prostě..prázniny jsou takovej ideální čas na plnění životních snů.... Když vidím tu spoustu lidí, který tráví nebo spíš ničí svůj volnej čas tím, že například koukaj na seriály, tak myslím, že by bylo fajn, kdyby se zamysleli nad tím, co z toho kdy budou mít. Mě to nevadí. Já nikomu neci kecat do života..ale říkám si, že aspoň bráno jako takový popostrkávání bych mohl napsat něco o tom, jak je vlastně divný, že každej člověk má svý velký sny, ale jen tak málo lidí se snaží si je taky plnit.... Všichni berou život jako něco, čím se člověk musí prokousat. Někdy jsou tak i spokojení. Takoví ti přizpůsobiví pesimisti, co jsou v hloubi duše vlastně optimisti. Jo..ten pesmistickej sarkasmus je dobrá image..uznávám.. O pesimismus ale nejde. Jde o lenost nebo možná o to, že lidi, který se narodí v obyčejným prostředí také vnímaj samy sebe jako obyčejný lidi a přisuzují si tedy pouze obyčejný život, k němuž při své lenosti nebo pesimismu nezapočítávají naději, že by se jim kdy mohli splnit jejich velké sny. Neříkám, že by každej musel začít šílet a říkat, jak jednou bude tím a tím a dělat prot to všechno a neužívat si přítomnosti. A nemusí ty sny být ani velký.... Jen chci říct, že snad není špatný brát život víc jako šanci...jako určitou výzvu. Tohle je taky vlastně trochu výzva. Výzva vyzývající k tomu brát život jako hodně vyzývavou výzvu:) Výzva u příležitosti prázdnin, kdy má většina lidí víc času. Hlavně my, malí i větší školou zaneřádění... Dva měsíce...sakra to je doba. A pak má člověk třeba jen pár zážitků, i když i to se cení. Ale myslím, že fajn je před každou činností si promyslet, jestli k něčemu kdy bude a pak až ji případně dělat. Pro lepší pocit. Pro ty sny... Rozmyslet si pořádně, co vlastně od života chcem. Vykoumat, co nám chybí. Vykoumat, co chcem dělat....a dát tomu životu smysl.
Už jen to, že nad tím člověk přemýšlíme nám něco přináší. Můžete si spoustu věcí uvědomit. Promyslet si, co vlastně potřebujete k tomu, abyste byli šťastní. Můžete se třeba jen snažit zlepšit svoji povahu, promyslet si způsob, zamakat na tom. A nebo si přímo stanovit konkrétní cíl. Může to být i něco, co si nemůžete splnit teď, ale vždycky se k tomu dá přispět už teď. Ať máte jakejkoliv sen..vždycky pro něj něco můžete udělat už teď. Melu teď hrozně abstraktně..ja vím. Dneska mi to nejde. Prostě jen..než odjedu na prázky, chtěl jsem poznamenat, že právě ony prázky sou takovej čas na to, aby člověk začal víc žit pro svoje sny....žít pro život.. skoro jako koperativa..ale s tím rozdílem, že vy musíte žít, pro život jaký chcete a dělat tedy věci, který vám k tomu pomůžou a ne jen zabíjet čas třeba čtením knížek, který vám nic nedaj. Teď na to máte čas. Možná...:-) Tak zvedněte prdele....(to bylo jen, aby to dostálo titulku:-) a pokud jste to neudělali už dřív, začněte žít pro sebe a ne pro Ošklivku Betty (tu už asi nedávaj:-) Znělo to asi trochu agresivně, tak se omlouvám...spousta lidí už určitě dávno "žije"..myslím tím opravdu žije...tohle nemá být žádnej objevnej článeček....jen snad takový povzbuzení...takovej životní doping....abychom si víc uvědomovali, že máme život jen jeden...a musíme si ho pořádně užít....tak najděte v sobě tu vůli a žijeme...tři dva jedna..teď....hmm...nic se nezměnilo..nevadí...změní se.tak zatím ahoj:)