Co si myslíte o potratech?

12. dubna 2008 v 23:15 | Robbie |  Diskusní koutek
Diskusní fórum z mého Bločku asi nikdy nebude, ale stejně děsně závidím těm velkejm serverům, jak to tam žije:-))) Chtěl bych tomu dát trochu aktivnější bábovičku a i když bude chybět luxus a styl pravýho fóra nebo pohodlí, atmosféra a vůně nějaký literární kavárny, zkusil bych tu založit takovej malej debatní kroužek:-)) Bude to jako zvláštní rubrika a každý článek z ní bude obsahovat jedno téma, které se (pokud se zadaří:) bude okecávat k komentářích. Vždycky mi přišlo děsně intelektuální tříbit si názor konfrontací s jinými názory:-)) Jako první téma mě napadly třeba POTRATY. A abyste měli do čeho se navážet a co zpochybňovat, začnu svým vlastním skromným míněním…
Tak tedy: Myslím, že potraty jsou správné a v žádném případě by se neměly zakazovat. Vždyť jaký bude asi život nechtěného dítěte? Jaký bude život dítěte, které nemá opravdovou mateřskou lásku, kterou každý potřebuje, aby si získal základní sebeúctu i úctu a důvěru ke svému okolí a kterou nemůže dostat nikdo, kdo na světě není vítán ani vlastními rodiči? Podle toho, co jsem slyšel, tak vrazi a různí psychopati jsou právě lidé, kteří postrádali v dětství lásku. Nikdo jim lásku nedával, tak ani oni ji nikomu dát nemohou. Neumí to. Navíc, pokud matka dítě nechce, taky jí jeho příchod na svět asi moc nezpříjemní život, že jo? Komu to prospěje? Mimčo bude mít život na hovno (buď v děcáku nebo s nemilující rodinou), rodiče starost, lístost, výčitky svědomí a společnost o jednoho frustrovanýho zanedbanýho človíčka nebo grázla navíc. K čemu to je? Početí je možná něco jako posvátná záležitost, ale měli bychom si ujasnit, co ty posvátné záležitosti způsobují, pokud jsou vyvraceny do extrémů. Třeba když si vezmeme muslimskou svatou válku....kam ta to dopracovala? Taky je to otázka víry. Třebaže jiné. To za prvé. Za druhé. Pokud by se potraty zakázaly ve společnosti, která je z většiny ateistická a tudíž vůči interrupcím nemá žádné psychické zábrany, téměř jistě by to vyústilo v potraty na černo, které by možná často byly i neodborné a nebezpečné, protože jakožto u ilegálního zákroku by stěží někdo kontroloval jejich kvalitu. V této souvislosti možná není od věci připomenout si prohibici ve třicátých letech v Americe, která způsobila, že zakázaný alkohol a tabák se konzumoval ještě ve větším množství, než před zákazem. Asi na truc. Navíc černý obchod dal zelenou gangům, korupci a způsobil, že ze sraček jako jsou cigarety nešel ani dolar na daně, takže tím kouření ztratilo snad tu jedinou užitečnou službu, kterou společnosti prokazovalo.
Myslím, že stejně jako je lepší nedostat žádný známky, než dostat špatný známky a stejně jako je lepší nemít žádnej vztah, než mít mizernej vztah, je také lepší nežít vůbec, než se akorát na světě trápit a naříkat, jak je život krutej, svět temnej (a přelidněnej) popřípadě celej život ubližovat lidem za to, že mě ubližovali, když jsem byl malej.
Asi to teď zní divně, ale já věřím v Boha. Jen si prostě myslím, že lepší mít nic, než hovno…
Chtěl bych sem ještě šupnout text jedný krásný písničky od Kryštofů, která se Kryštof také jmenuje. Na YouTube jsem ji bohužel nenašel v originále, tak aspoň ta lyrikaJ:

Kryštof - Kryštof

Malej Kryštof byl, v popelnici už od svýho zrodu
Měl štěstí, že žil, v tomhle temným tichým hrobu
Kdyby uměl mluvit, křik by snad
Já jsem nechtěnéj, nechte mě spát
Tak nechte mě tu být, možná, že nebudu chtít žít

Malej Kryštof chtěl, jen svýho tátu a svoji mámu
A zatím chudák měl, v popelnici haldu starejch krámů
Kdyby uměl mluvit, řek by snad
Zimou schoulenej, nechte mě spát
Tak nechte mě tu být, možná, že nebudu chtít žít

Malej Kryštof snil o světě, co zná i lidskou něhu
A teď utopen spí v řece, která měla stovky břehů
Kdyby uměl mluvit, křik by snad
Já jsem nechtěnéj, nechte mě spát
Tak nechte mě tu být, možná, že nebudu chtít žít
PS: Už fakt poslední věcJ) Ještě připojím zmínku o tom, že ministr zdravotnictví chystá velkou reformu a KDU-ČSL ji je ochotna schálit jedině pokud do ni budou zahrnuty její požadavky týkající se právě potratů. Chtějí následující změny:
  • Ženám mladším 18 let by interrupci museli písemně schválit rodiče. (Dnes je hranice 16 let)
  • Pokud žena uvede jméno otce (to ale nemusí), vyžadoval by lékař vyjádření otce. Muž o potratu nemůže rozhodnout, ale může se ho alespoň pokusit matce rozmluvit.
  • Potrat by byl možný pouze do 18. týdne těhotenství. (Dnešní hranice je 24 týdnů a v případě zjištění těžké vady plodu kdykoliv)
  • Žena by před potratem povinně musela navštívit poradnu.
No a teď konečně, když jsem se vypsal. Co vy??:-) Ať žije diskuse:-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kriss:) Kriss:) | Web | 13. dubna 2008 v 22:10 | Reagovat

já s tebou souhlasím,v některých případech je to určitě nejlepší volba...jedna moje kamarádka za měsíc rodí,ještě jí není ani 18,takže si měla podat žádost o splnoletnění,ale neudělala to a tak nedostane žádný porodný a ni přídavky..děcko skončí hodně brzov děcáku,tím si sme všichni celkem jistí..:(ještě se koukni k Barushce na blog:ambivalent-character.blog.cz,má tam jeden či dva články na tohle téma

2 Iňulka Iňulka | Web | 13. dubna 2008 v 22:59 | Reagovat

já bych potraty v žádným případě nezakazovala, protože prostě...proč vlastně? sice jo, je to neetický a ty malinkatý mimča jsou zabíjený strašně hnusně, jenže život nechtěnýho/odloženýho dítěte taky není zrovna žádnej med.Navíc mít dítě je velká povinnost, břemeno a ne každej je na něj připravenej. A v dnešní době, kdy je sex naprosto normální, klidně i od 12 let a bez svatby, je přece jasný, že to někomu ujede. Tak to prostě je :) Já osobně bych tomu ani nekladla překážky (jak ti praštěný lidovci-je zajímavý, že o tomhle tématu mluví jenom chlapi).

3 Kriss:) Kriss:) | Web | 14. dubna 2008 v 18:47 | Reagovat

ju,taky mě napadlo,že ta písnička je hafo dobrá:Dzrovna před chvilkou sem ji poslouchala:)

4 Faileen-PíPa Faileen-PíPa | Web | 15. dubna 2008 v 8:27 | Reagovat

já s tebou souhlasím ve všech případech a kupodivu jsi řekl všechno, co jsem teď chtěla napsat já.. tak se teď na tebe zlobím, protože nevím co napsat =)... tak to alespoň shrnu: jsem jednoznačně pro potraty, i když lidé proti mají silné argumenty - je to vražda, ale je to lepší než pak celý život prožít jako troska, co nikdy nepocítila něco jako maminčinu lásku. Zasáhne to do života hlavně ženy, takže by si o tom měla rozhodovat sama a ne nějací páprdové z politiky... stějně i kdyby potraty zakázali, chodili by lidi na černo a to by bylo mnohem horší...

5 Robbie Robbie | E-mail | 16. dubna 2008 v 22:42 | Reagovat

přesně... tyy jo...tak sme se asi vswichni shodli.ani nevim,jestli je to dobře nebo ne:-)

6 kriss kriss | Web | 17. dubna 2008 v 12:30 | Reagovat

já myslím,že je to spíš dobře:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama