Report: Brněnský Majáles 2008

21. května 2008 v 22:22 | Robbie |  Hudba
Přišli jsem, viděli jsem, zapařili jsme.... a hlavně slyšeli:-)
Dneska tomu bude dva týdny od toho prosluněnýho středečního odpoledne a já jsem tedy opožděnej jako vždy:-) Tentokrát je to snad ale spíše ku prospěchu věci, poněvadž jak vzpomínky vyprchávaj a výběr zážitků se úží, stává se tento článek únosně dlouhý. Vlastně nevím, kdo by chtěl číst 15 stránkový report z jednoho brněnského festivalu, který by jistojistě vznikl, kdybych si sedl ke kompu hned po akci:-) Tak a teď už vážně:
Začátek byl už v jednu po poledni, ale u nás ve škole se to táhlo do čtyř a ulívání neprošlo, takže jsem prošvihli první hvězdičku, kterou byl zpěvák Niceland (poznámka redaktora: všechny odkazy v podobě názvů kapel vás zavedou na jejich myspace, kde si můžte poslechnout ukázky z jejich tvorby a něco se dozvědět o kapelách samotných:) . Trošku mě to zamrzelo, jelikož jeho hudba mi přijde zajímavá a jakýsi recenzent ji dokonce přirovnal k ze mým všech nejoblíbenějším Placebo, čímž jsem si k milému NIcelandovi automaticky připsal plus, přestože se mi jeho hudba vůbec nezdá podobná Placebu:)
Prošvihli jsme také Vladimira 518 nebo kolik že je to číslo, což mě mrzí jen z pramalého důvodu a to jest, že sem na hoperským koncertě ještě nikdy nebyl. Jinak nic proti Vladimirovi ani jeho fanouškům, ale mě prostě rap zas tak moc neříká.
Pak jsme na scénu dorazili my:-) U brány kupodivu nebyl problém s nadmírou pašovaného jídla a pití:-)) Přívětivý sluníčko, zem trochu předčasně plná kelímků od piva a po obvodu snad stovka kadibudek firmy Johnny servis:-) Zrovna hráli Clou. Stihli jsme poslední dvě písničky a byly to zrovna 2 moje nejoblíbenější, jsem prostě haluzář:-)) Island Sun a Lean On My Shoulder má ale asi v oblibě hodně lidí. Jakože...hmmm...neprodrali jsme se do kotle, takže bych to zhodnotil jako: "šlo to". Myslím, že Clou už ty písničky hráli příliš mnohokrát a už je zřejmě nebaví. Chyběla tomu trochu šťáva, i tak to ale byly pecky. Zem se třásla:-) To zas jo... Navíc měli pár dobrejch průpovídek jakože třeba, když zpěvák začal řvát, že tu budou Chinaski a že se hrozně těší a bubeník ho pak zezadu opravil, že žádný Chinaski tu nebudou:-) Taky dělal reklamu Supportům, ale ti tam skutečně byli...
Mezi jednotlivými koncerty probíhal doprovodný program, z něhož mám pouze jedinou vzpomínku. ....Stojíme ve frontě na pivo. Najednou kámoška ukazuje na pódium, kde zrovna probíhá soutěž Král Majálesu a říká: "Hele, ten v tom červeným je z Vídeňský (to je naše škola). Minulej rok odmaturoval." Obracíme pozornost zpátky na výčep a naše zatím alkoholem nedotčené téma. Po chvíli slyšíme z pódia řev. Někdo křičí do mikrofonu přes celej stadion: "Faltýsek se posral!" No když vám teď povím, že Faltýsek se jmenuje ředitel naší školy, asi pochopíte, že mě to zaujalo:-) Zbytek veledromu samozřejmě nechápal, ale možnost taky je, že jsem já jen blbě slyšel a z mikrofonu se linulo slavnější filmové "Matýsek se posral"
Nenapadá mě žádný teatrální prohlášení na závěr, protože kromě toho, že na konci pořadatel šťastně řval do mikrofonu, jak na brněnským majálesu bylo 9000 lidí a na pražským jen 7000, tak se nic teatrálního ani poetického nedělo, jen příjemný vstřebávání zážitků a noční procházka městem (pokud bychom chtěli jet autobusem, tak bychom se možná namačkali do nějakého stopadesátéhoJ). Prostě moc velkej zážitek a řeknu vám, že vůbec nechápu, jak třeba do Eurosongu můžou poslat Kabát, když tu máme skupiny jako Tata Bojs nebo Support Lesbiens, který pro jistotu ani nebyly nominovaný. Jestli máte rádi Kabáty, tak sorry a jestli se mnou souhlasíte, tak si zajděte na nejbližší Supporty, protože je to fakt hotová energy bombaJ
Ps: příští reportáž: Linkin Park, 17.6, Brno…už mám lístek…juuuppppííííí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste někdy na nějakým hudebním festivalu?

Ne, ani po tom nějak netoužím 12.5% (1)
Ne, ale chtěl bych 25% (2)
Ano, jednou, dvakrát 12.5% (1)
Ano, už jich bylo víc... 50% (4)

Komentáře

1 Iňulka Iňulka | Web | 22. května 2008 v 17:39 | Reagovat

bylo to naprosto vyčerpávající, u naší příhody jsem se znova zapotila :D fakt drsná reportáž Robbie, už se těším na další Supporty !!!!!

2 Kriss:) Kriss:) | Web | 22. května 2008 v 21:08 | Reagovat

to sem si mohla myslet!!!O Volantech ani zmínka!:DD

3 Robbie Robbie | E-mail | Web | 22. května 2008 v 22:39 | Reagovat

promiň Kriss:-)) na Volantech sem nebyl..to je fakt.ale chtel sem tam dat zminku o tobe,jak zrovna demonstrujes za tu trávu v praze:-)  nakonec sem si rikal,ze by si asi z toho radost moc nemela,tak radsi ne:-)

4 loooooo  :) - tvá sestra :D loooooo :) - tvá sestra :D | Web | 23. května 2008 v 20:37 | Reagovat

maaazecc!!!!!!!!!

___________________

ty máš lístek na linkiny???

______________________

tyseš teda houba:D

5 loooooo  :) - tvá sestra :D loooooo :) - tvá sestra :D | Web | 23. května 2008 v 21:25 | Reagovat

děkujuuu :)

_________

taky bys tam mohl zasejc něco přihodit na liter :)

________________

no novýho nic čeče :)

jen maličkostiiii:)

_____________

ty??? :)

6 Kriss:) Kriss:) | Web | 25. května 2008 v 16:54 | Reagovat

ale jo měla:Djenomže se mi tam nepodařilo dostat,takže stejně nic:/ale co už,i tak sem si to moc užila:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama