LINKIN PARK - 17.6.2008 - Brno (koncert + rozhovor)

19. června 2008 v 21:07 | Robbie |  Hudba
Nejdřív jsem byl sám. Pak jsme byli dva, pak tři. Najednou nás bylo pět a "Bylo nás pět" zní dobře. Jenže já ani nevím, jak se to seběhlo a bylo nás šest, sedm… Jo jo. Nejdřív to vypadalo, že na Linkiny nebudu mít, s kým jít a nakonec nás bylo sedm a ještě jsem věděl, že někde v davu hopsají další tři, co znám. A kromě těch všech se taky nakonec rozhodlo dalších jedenáct tisíc lidiček, někde jsem dokonce četl, že patnáct tisíc, někde jenom sedm tisíc. Na to, že kapacita brněnského velodromu je podle jednoho kamaráda 4-5 tisíc lidí, nás tam bylo požehnaně:-) Zažil jsem asi před měsícem 9 tisíc lidí na tom stejným místě. Tenkrát se pořadatelé chvástali, že je tu o dva tisíce víc lidí, než v Praze na téže akci a já jsem byl šťastnej a fascinovanej pocitem, že jsem nikdy neviděl pohromadě tolik lidí, kadibudek a odpadků. Měl jsem ale tenkrát taky svůj životní prostor, kdežto tady jsem si už fakt připadal nahemovanej, jak sardinka a tlustej
Hrozně rád čtu recenze koncertů, ze kterých září to krásný nadšení a pobláznění. Chtěl bych se o takový recenze pokoušet po každým koncertě. A proto se mi vůbec nechce říkat, že to byl skvělej koncert a mě to moc nebavilo. Zní to asi trošku schizofrenicky, ale on celej náš svět je takovej schizofrenickej a bije se v protikladech. Nic není černobílý. Někdy, když se ty barvy mísí, vznikaj fleky. Někdy šeď. Když jsem byl před rokem na Placebu, mé oblíbené skupině, byli chlapci asi trošku chladní. Byl jsem ale tenkrát z té jejich exhibice tak hotovej, že jsem jim všechno to mlčení prominul. Ti, co je neměli rádi tolik, ti jim asi neprominuli. Oproti tomu Linkini byli kamarádštější. Neměli sice asi moc velkou víru v to, že by domorodci z tohohle konce světa uměli anglicky, ale asi jsme je přesvědčili poctivou znalostí linkinosvské lyriky, takže pár vět padlo a minimálně vždycky poděkovali za potlesk. Byla z nich cítit ta přívětivost a všichni je měli rádi. Všichni si je užívali. A to jsem měl na nich rád já. Asi jsem neměl náladu či co. Moc mě nebavili, ale ani trošku nelituju, že jsem šel. Moc mě to nebavilo, ale moc se mi to líbilo. Líbilo se mi, jaká tam byla atmosféra. Líbilo se mi, jak s Chestrem všichni zpívali a jak hlasitém byl aplaus. Líbilo se mi, kolik rukou bylo nahoře, protože tam se člověk mohl odvázat. Nesnáším, když hraje nějaká neznámá kapela a všichni jen stojí a čumí. Je mi těch hudebníků vždycky hrozně líto a o to víc si připadám blbě, že sám jim maximálně tleskám a trochu tancuju a stejně jako všem je mi blbý být ten první, co se odváže. Tady se stydět nikdo nemusel. Byl to snad první koncert, na kterým jsem pořádně neviděl, protože tolik lidí vysazených na ramenou a takový lesy rukou to byl prostě mazec…. Možná těch rukou bylo dokonce až moc, pač jsem kvůli nim neměl šanci prohlídnout si ty Chesterovy náušnice
Kamaráda naštěstí napadlo vzít dalekohled, takženc jsem si aspoň prohlídl Bredovu kytaru i jeho háro, který doopravdy není zas až tak velký, jak se na fotkách zdáJ Když už jsem u Breda, kolil ho pár dní zpátky nějakej bacil, takže se zrušili dva koncerty před tím brněnským a my jsme měli zatracený štěstí, že k nám hoši vůbec dorazili. Fakt je mi líto lidí ve Švédksu a ve Švýcarsku, kde se téhle show nedočkali. Trošku přemýšlím, jestli by to snad mohl být důvod, proč my jsme se dočkali, ale spousta zahraničních kapel tvrdí, že v Česku rádi hrajou, protože u nás lidi chodí na koncerty v prvé řadě kvůli hudbě, v druhé řadě zachlastat a pokecat s kamarády. Na západě je to prý přesně naopak… A tak možná, že si nás prostě nechtěli nechat ujít, i když třeba Bred ještě nebyl úplně ve formě. Právě jeho kytara mi totiž trošku kazila dojem. Kvalita zvuku je problém každýho koncertu, zvukaři prostě nejsou holt bozi, ale mě ty jeho riffy přišly trošku mělký. Jakoby hodně zjednodušený. Jakoby všechno ulpívalo v hrubejch stěnách zkreslenýho zvuku, jehož jednolitost brala písničkám šmrc. Tak nějak mi ta hudba splývala a Bredův posmutnělej výraz, když jsem ho zkoumal tím zázrakem s čočkama ve mně jen stupňoval pocit, že mu není nejlíp..Nic mu nezazlívám. Je mi ho spíš líto. Vím, že aby koncert měl energii, musí mít energii i hudebník a jestli mu nebylo dobře, chudák nám té šťávy asi moc nemoh dát, ale prostě se jen snažím říct, proč mě to nebavilo. Připadám si skoro jako jedinej nenadšenej a přitom já jsem skoro z každýho koncertu nadšenej. Vždycky si zablbnu. Ale tentokrát. Tentokrát jsem si užíval to, jak si blbnou ostatní. Pár písniček mě i bavilo, ale ač sem se snažil opravdu moc, nějak jsem se včera nedostal pod kůži. Dokážu si představit, jak mě teď všichni, co tam byli a co tohle čtou, fuckujou, když si takhlenc stěžuju, ale rád píšu dojmy z koncertů a lhát mě nebaví.
Ač si tady přiznávám, že mě koncert nebavil, stejně mi od jeho konce zní Linkini v hlavě immervére Večer What I´ve Done, ráno Little things give you away a ve škole Leave Out All the Rest. Kromě jedné chvilky, kdy jsme byli se školou na exkurzi v domě Leoše Janáčka, kde se mi v hlavě z nevysvětlitelných důvodů protáčela znělka z Toma A Yerryho, tak na mou duši sem ty Linkiny z hlavy nedostal:-) Leave Out All the Rest, na jehož návykovost mě přivedla až Ilonka (happy-bubbles.blog.cz), jsem si dokonce poctivě odposlouchal a naučil se na kytaru.
Linkiny mám rád, ale ještě jednu výtku k jejich koncertu bych měl. Děsně jim tam smrděly popelnice Vypadalo to, že se v nich nacházel obsah kadibudek ještě z Majálesu, ale za tenhle povznášející nedostatek fakt Chesterova partička nemohla být zodpovědná:-)
No nic. Těšil jsem se, že budu psát nadšenou reportáž a ono nic. Aspoň jsem se snažil tu vedle záporů vyjádřit to, že se mi to celý vlastně líbilo, ale výsledek stejně působí nějak negativně. Vím, že to byl úžasnej koncert. Vím to, protože jsem viděl nadšení těch tisíců lidí, ale sám z toho prostě takovej pocit nemám. Přesto jsem si to užil. Byla sranda, byl jsem tam s lidma, který mám moc rád a všem (Ilonce, Hance, Radimovi, Erikovi, Popimu a Martinovi) děkuju, že tam se mnou byli a hlavně, že jsem jim to líbilo, protože to mi udělalo radost asi ze všeho nejvíc. Kromě toho taky od teď můžu říkat, že jsem byl na Linkin Park, což je taky supr věc:-P
PS: Pokud jste znechuceni mou recenzí, spravte si náladu na Ilončině blogu, kde se určitě co nevidět objeví její dojmy podle všeho zahrnující více nadšení z hudby:-)
PSS: Pokud nejste znechuceni mojí recenzi, jsem vám moc zavázanej a taktéž si přečtěte zážitky z Ilončina blogu:-P
PSSS: Úplně jsem zapomněl na předkapelu. Moc se snažili, skákali vysoko a komunikovali (občas i česky:-), takže by si určitě pár řádků zasloužili. Jmenovali se Enter Shikari, byli se z Londýna a jejich energický vystoupení skončilo prokopnutým bubnem, jenž sklidil monumetnální aplaus:-)
PSSSS: setlist koncertu:
01. One Step Closer
02. Lying From You
03. Somewhere I Belong
04. No More Sorrow
05. Papercut
06. Points Of Authority
07. Reading My Eyes
08. Wake 2.0
09. Given Up
10. From The Inside
11. Leave Out All The Rest
12. Numb
13. The Little Things Give You Away
14. Breaking The Habit
15. Shadow of The Day
16. Crawling
17. In The End
18. Bleed It Out
19. Pushing Me Away (Piano)
20. What I've Done
21. Faint
PSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS:
Přesně sedmnáct minut před úterním koncertem věnovali zpěvák Chester Bennington a basák Dave Farrell exkluzivnímu rozhovoru pro MF DNES. Únavu na sobě nedali znát. Celou dobu vtipkovali, Bennington celý štáb bavil, když se s nafouknutým hrudníkem promenádoval po celém zákulisí jako kvokající kuře.
  • Kytarista Brad, kvůli jehož zánětu ucha jste před Brnem zrušili dva koncerty, mi teď připadne docela čiperný...
Farrell: Ještě není stoprocentně fit. Ale Bradova výhoda a možná i problém je v tom, že i když je nemocný, nevypadá tak. Ta spousta jeho vlasů a obří sluchátka to maskují. Dny volna mu ale pomohly.
  • Nejste už unavení z dlouhého turné? Vypadáte pohuble, nechcete si dát delší odpočinek?
Bennington: Ne, proč? Jsme čilí, vlastně se na turné jenom flákáme, kopeme do zadku. Brad, to už je dávno, si skoro zničil kotník. On rád kope do dveří, když se rozčílí, ale tentokrát byly ocelové. Tak teď se už radši kope taky jenom do zadku. (smích)
  • Loni jste v Praze byli nadšeni Starým městem a židovskými památkami. Prohlédnete si i Brno?
Bennington: Ne, letíme hned do Prahy, zůstaneme tam až do 20. června, kdy už máme koncert v Benátkách. Ne že by nás Brno nezajímalo, ale když jste stále na cestách, oceníte, když můžete strávit pár dní na jednom místě. V Praze jsme od neděle, už jsme si zvykli. Já už mám docela uchozené nohy, mám tu své děti a provádím je po památkách. Chci jim ukázat co nejvíc z města, když je ta možnost. Podobně už viděli berlínskou zeď a tak.
  • Takže žádné pařby, sex, drogy, rokenrol?
Bennington: Ne, můj rokenrolový život se teď skládá z historických exkurzí a starání se o děti.(smích)
  • Jste v Česku potřetí, co si myslíte o českém publiku?
Farrell: Jsou nekrytí!
  • Prosím?
Bennington: No jo, americkej fórek. Dave má s nekrytými šeky zkušenost. (Farrell si vystřelil z podobné výslovnosti slova "czech" jako český a "chegue" jako šek - pozn. red) Teď upřímně, jsou chytřejší, Evropané obecně, než Američani. Máte tu tradici skvělých a velkých festivalů, znáte víc žánrů, jste tolerantnější a otevřenější. Američani jsou omezení, znají svoje maloměsto a víc nic.
Tadyk ještě prá fotek a videí na závěr. Kvalitní videa se scháněla těžko, jelikož na koncertě všichni tak pilně frázovali z Chestrem, že pokud z řad diváků někod něco točil, Linkni přesto skoro ani nejsou slyšet:-) Fotky jsem si ukradl od Marka Gerharda z musicserver.cz.
Somewhere I Belong
Numb

Crawling / In The End
Papercut
The Little Things Give You Away
(tohle byl fakt kus..to musím uznat:)
Na to, že tihle fanoušci tu museli kempit pěkných pár hodit před koncertem, aby měli tyhle místa, vypadají docela živě:-)
Rob
Bred
Mike
Mike se asi nerad fotí:-)
Chester & Mike

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jestli jste taky 17. na v Brně nechyběli, jak byste vystoupení zhodnotili?

Naprostá paráda!! 46.7% (14)
Dost dobrý! 10% (3)
Bezva, ale čekal jsem víc. 16.7% (5)
Dalo se to. 10% (3)
Nedalo se to. 16.7% (5)

Komentáře

1 Iňula Iňula | Web | 19. června 2008 v 21:14 | Reagovat

wow :D tak ted jsem dopsala to svoje a hnedka jsem se sla mrknout na tebe a musim teda zas rict, ze to mas lepsi :D a asi jsem byla z koncertu nadsena vic, nez ty :) priste jdeme zas na Supporty :D

2 Betty Betty | Web | 19. června 2008 v 22:07 | Reagovat

no jako divim se že tě to nebavilo :D já si to užívala maximálně.... když přišli na podio tak sem myslela že se poseru xD gfakt jako že tam skolabuju a taky mě budou muset odníst xD ale kvůli nim sem to vydržela x)) všimla sem si že je Brad nějákej nesvůj, ale snažil se a hlavně přišel, čeho si jako cenim a sem ráda že ten náš koncert nezrušili :)

3 Robbie Robbie | E-mail | 19. června 2008 v 22:49 | Reagovat

Já se taky divim, že mě to nebavilo:-) docela mě to mrzí....vůbec nechápu, jak to:-( hrozně jsem se na to těšil, myslel jsem, že to bude nejlepší koncert mýho života a nic... Možná to zklamání bylo trošku právě proto, že jsem toho očekával tolik.  Jo jo.Taky sem Bredovi vděčnej, že se odhodlal:-) byla to od něj docela oběť.přeci jen...to hraní je pěkná fuška:-)

4 kriss kriss | Web | 20. června 2008 v 0:27 | Reagovat

téda,se máš,taky sem chtěla jít,ale nějak mi to nevyšlo:(zato sem byla dneska na Znouzi a ikdyž (bo právě proto?)tam bylo málo lidí,sem si to pěkně užila:)

5 loooooo  :) - tvá sestra :D loooooo :) - tvá sestra :D | Web | 20. června 2008 v 19:08 | Reagovat

jeeee takže nakonec jak ses těšil, tak to nevyšlo co????......to je škoda.....přečetla sem si celej článek, ale jako je teda fakt, že přece jen můžeš říct že si byl na Linkinech :D:D:D:D:D

________________________

jááá zas byla na tý soutěži v Jihlavě......jako hochuuuu nic těžšího sem neviděla....Jako první stanoviště hned první den a dvě hodky po příjezdu, byla hromadná bouračka, kde bylo 28 zraněnejch.....Ale jako dost brutálně....Z toho jeden ožralej (samozřejmě všechno jen jako) a tři mluvící německy.....Makačka....Na tom sme ztratily asi nejvíc bodů. No a druhej den tam byli  další tři stanoviště a ty už tak hrozný nebyli.

Když opomenu soutěž, tak tam atmosféra naprosto báječná. Lidi kamarádský, usměvavý. Organizace taky skvělá....Muselo to dát takový práce proboha. Dokonce tam pro nás všechny, pro uklidnění, připravili "relax hours". To byla obrovská místnost a v ní bylo tisíce temper, čtvrtek, barviček, pastelek, gum, nůžek, lepidel a všeho možnýho dekorativního. To všechno naházeno na zemi a ještě tam byli barevný polštářky........Fakt skvělý!!!! Vydržela sem tam tři hodiny :D A jelikož sem jako první přišla a jako poslední odcházela, mohla sem si vzít výtvory domů :)

_________________________

No tot Jihlava :)

_______________

A musím tě eště informovat o jedný věci:)

Dneska mě můj nej kámoš pozval na pííívo eště s jedním kámošem a nakonec šla eště kámoška :)

No a pak sme spolu zůstali jen my dva a on mě vzal na věž, kteoru máme ve městě :) No a od tý doby tomu říkám asi takle "my spolu chodíme....psychicky....." jen nám chybí to držení za ruce:) Ale čeče, bylo to fantastický.....Nejen že sem nikdy neviděla naše město z vejšky, ale jeho sem neviděla nikdy tak....tak jakože čistýho víš.......Že prostě v tu chvíli si na nic nehrál....Dokonce mi tam začal citovat z jedný knihy od Shakespeara, ze srandy :) Sem ani nevěděla že čte :D Pak si kůli mě nechal ujet bus a nakonec mi eště poděkoval za hezkej páteční den :) Jakooooo nevím co si o tom myslet :D Tak sem tě hned musela informovat :D

______________________

Uuuuuf vyčeprávající :D Až budeš na ajsku, tak kecnem :)

____________

P.S. - ten článek, je bravůůůrně napsanej!!! Je to naprosto perfektní, co se literární stránky týče!!!!!!!

_______________

aaaaaaaahoooooooooooooj :)

6 Iňula Iňula | Web | 20. června 2008 v 22:20 | Reagovat

máš k tomu strašně dobrý fotky, jsem je nemohla nikde sehnat :) kde je bereš?? :-O

7 Faileen-PíPa Faileen-PíPa | Web | 21. června 2008 v 13:54 | Reagovat

snad to nebylo zase tak špatné a určitě nelituješ toho, že jsi tam byl =)

8 loooooo  :) - tvá sestra :D loooooo :) - tvá sestra :D | Web | 21. června 2008 v 16:27 | Reagovat

hele a brááááácha, ještě něco :)

___________

ted sem si prohlížela tvoje fotky.....Sice sem tě už na jedný viděla, ale to už je strašně dlouho, ale dneska sem se jukla na ty co máš tady a musím říct, že si docela kus!!!! :)

_____________________

hned bych do tebe šla :D:D:D Kdybych nebydlela sto milioooonůůůů kiláků daleko :D

_____________________

seš přesně takovej ten můůůj typ :D Ve všem! :)

____________

to byla jen taková vsuvka :)

___________________________

hele dneska sem si stáhla nový songy od Justina Timberlakea, nevím co mě to napadlo a musím říct, že je má fakt gooood!!! :) :D Takový romantický, možná by se ti taky líbili :)

9 Robbie Robbie | E-mail | 22. června 2008 v 16:52 | Reagovat

Ahoj Jani:)) Nelituju toho ani trošku,pač to bylo hrozne fajn díky těm lidem a navíc vím, že kdybych tam nešel,tak bych si to pak do smrti vyčítal a říkal si,jak sem přišel o kus života,že sem tam nebyl:) Žijem prostě jen jednou:) teda...kdo ví...ale i kdybychom žili víckrát,tak v přištim životě už na linkiny do brna asi nepujdem:-)

10 Fly Fly | Web | 24. června 2009 v 20:28 | Reagovat

ačkoliv sem skalní fanoušek LP už přes 6 let, tak mě tvůj článek vůbec neurazil a nepřijde mi ani, že by vyzněl nějak přehnaně negativně :) možná je to proto že s tebou víceméně souhlasím - koncert parádní ale... ale :D byla sem na třech jejich koncertech a tenhle z nich byl asi "nejhorší" (říct nejhorší ve spojení s LP mi pořád moc nejde).
no jen, sem ti chtěla říct že mě to neurazilo a sem ráda že se ti to líbilo i když sis to neužil :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama