Harry Potter a Princ dvojí krve: trailer a pár zajímavostí

25. srpna 2008 v 15:42 | Robbie |  Filmy
Šestý díl nejvýdělečnější filmové ságy už je skoro na světě, ale jelikož prý nejvíc filmy v kinech vynášejí o velkých prázdninách, počkáme si ještě skoro rok, než ho vypustí na stříbrná plátna českých kin. Konkréně budeme čekat do 23. 7. 2009. No, je to sice doba na zabití, když si člověk vezme, že na pásky s tímhle filmem bude padat prach v archivech už někdy od vánočních prázdnin, tyhle věci my obyčejní smrtelníci neovlivníme, takže nemá cenu se nad nimi rozčilovat:-) Hodím sem tedy alespoň trailer a pár zajímavostí o filmu Harry Potter and The Half-Blood Prince, jehož režie se ujal David Yates, tedy chlapík, který má na svědomí již pátý, dle mého skromného názoru nejlepší, díl. Myslím, že se máme, na co těšit
Harry Potter a Princ dvojí krve - trailer
Režisér Guillermo del Toro odmítl nabídku režírovat tento film kvůli filmu Hellboy 2: The Golden Army (2008).
Když J.K.Rowling pročítala scénář k tomuto filmu, narazila na část, ve které Brumbál vzpomíná na dívku, do které byl zamilovaný, když byl mladý. Poté informovala filmaře, že Brumbál byl ve skutečnosti gay, a jeho jediné romantické poblouznění bylo s čarodějem Grindelwaldem, kterého musel později porazit v souboji čarodějů. Tuto informaci také zveřejnila při propagaci posledního dílu Harry Potter a Relikvie smrti (2010)
375 milionů výtisků všech dílů Harryho Pottera už se prodalo od vydání první knížky v roce 1997. Poslední, sedmá část má na kontě 44 milionů kopií, z toho 15 milionů zmizelo už první den.
800 slov má povídka napsaná až po posledním románu, ve kterém se tři roky před Harryho narozením prohání na motorce jeho táta i Sirius. Rowlingová ,prequel' vydražila na charitativní aukci.
2 miliony dolarů obdržla J. K. Rowlingová za filmová práva k prvním čtyřem potterovkám. Autorka s prodejem dlouho váhala - obávala se totiž, že když se postavy stanou majetkem studia, bude si Warner Bros. moci vymýšlet vlastní příběhy.
100 milionů dolarů je částka, pod níž neklesne rozpočet žádné potterovky. Nejlevnější byla Tajemná komnata, která stála rovnou stovku, nejdražší jsou zatím poslední dva filmy (Harry Potter a ohnivý pohár a Harry Potter a Fénixův řád), které vyšly na 150 milionů.
4,48 miliard dolarů celkem vydělalo všech 5 celovečeráků, čímž se potterovská sága stala tou nejvýnosnější sérií v dějinách filmu. A to ještě diváci přisypou za další 3 díly.
Dva herci se vystřídali na postu ředitele školy čar a kouzel. Brumbála nejprve hrál Richard Harris, známý například z Gladiátora - když po druhém dílu zemřel, převzal hůllku Michael Gambon. Zvažovali se i Ian ,Gandalf' McKellen či Christopher Lee.
2011 je rok, kdy bude brýlatý čaroděj řádit na plátně naposledy. V létě přijde do kin závěrečné, osmé dobrodružství se vskutku nápaditým názvem Harry Potter a relikvie smrti: Část druhá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama