Listopad 2008

Zajímavosti 2

17. listopadu 2008 v 18:43 | Robbie |  Zajímavosti
 • Norský řidič skútru přežil pád z výšky pět set metrů, když se svým vozítkem spadl z mohutné skály. Naštěstí se skútru pustil a zabořil se do hluboké sněhové závěje, která mu zachránila doslova ztracený život.
 • Majitel časopisu Playboy Hugh Hefner si zarezervoval hrob hned vedle hrobu Marilyn Monroe.
 • Ve Švédsku podala škola stížnost k parlamentu na svého osmiletého žáka za to, že nepozval na narozeninovou oslavu dva ze svých spolužáků.
 • Jestliže vedle sebe na posteli naleznete místo své drahné polovičky koňskou hlavu, znamená to, že po vás jde italská mafie.
 • V 80. letech vycházel v USA časopis Chocolate News, který byl tištěn na hnědém papíře čokoládové vůně. Kéž by takové byly učebnice do chemie...
 • V roce 2000 statistikové vypočítali, že osmdesát procent hudebních desek, které vyprodukují velké nahrávací firmy, je prodělečných a zbylých dvacet procent je musí zaplatit.
 • Člověk denně vyprodukuje 6 litrů odpadních plynů. Část z nich tělo zpracuje ještě jinak a vstřebá, ale i tak si představte, jak moc musíme prdět:-)
 • Sahara byla kdysi plná jezer a zeleně. Dokládají to spousty zkamenělin, které zde nedávno objevili američtí archeologové v oblasti Ténéré uprostřed Sahary. Lokalitu objevili náhodou, když pátrali po fosíliích dinosaurů. Nalezli také hrobky lidí, kteří tu žili zhruba před 10 000 lety.
 • V roce 1931 vyzval pařížský starosta známou herečku Marlene Ditrich, aby opustila město, protože vyšla na ulici v pánském obleku.
 • Na hotelu Burdž Al Arab v Dubaji pracovalo 3500 designerů a projektantů. Vstupní hala hotelu je 183 metrů vysoká a je zde fontána, která stříká každou půlhodinu 30 m vysoko.
 • Slavný renesanční náboženský reformátor Martin Luther označoval filosofii jako "děvku ďáblovu"
 • Nejpřesnější hodiny na světě jsou cesiové hodiny, od kterých pochází signál pro radio budíky a které se mohou zpozdit nebo předběhnout maximálně o 1 sekundu za 30 milionů let.
 • GPS funguje na principu měření času, za který signál doletí z vysílačů k přijímači a zpět a určí tak vzdálenosti od jednotlivých vysílačů.
Vlny

Lesbičky v Brně

8. listopadu 2008 v 21:30 | Robbie |  Hudba
V mým životě jsou čtyři věci, který mě serou. Moje škola, moje dlouhý vedení, můj rytmický antitalent a můj pernamentntí nedostatek času... Právě poslední položka, která je vlastně jen důsledek položky první, způsobila, že tu je poslední dobou tak pusto. Ne, že bych se ve svém volném čase věnoval škole (to by bylo pod úroveň:-), ale díky tomu, že v onom ústavu trávím jako všichni ostatní spolutrpitelé, kteří nejsou dost hustí na to, aby chodili za školu, den pomalu od měsíčku do měsíčku, není toho volného času zrovna přehršle a můj milý blog musí ustoupit těm zajímavějším věcem, které jdou ve volném čase provozovat. Pokud si chce člověk zorganizovat čas a něčeho dosáhnout, musí si holt určit priority. Nejde stíhat všechno. Zvlášť když je někdo tak zpomalenej jako já:-)

Asi přemýšlíte, proč se takovýto článek jmenuje Lesbičky v Brně. Že by pro zvýšení návšťevnosti? Jakýkoliv titulek dotýkající se sexuality zvyšuje návštěvnost, to je fakt. Možná ten Freud měl pravdu, i když se mi to vůbec nelíbí a i když to nevysvětluje, že také například titulek se slovy Tokyo Hotel zaručeně svého času zvyšoval návštěvnost. Každopádně, třebaže vás to asi zklame, já jsem to tak úchylně nemyslel. Prostě jsme chtěl říct, že byli v Brně Support Lesbiens. Dostal jsem na ně k narozeninám lístek od Ilonky a Davida, z čehož se doposavaď nemůžu vzpamatovat, pač takový krásný dárek jsem vsktuku neočekával a byl jsem silně dojat:-P Takže jsem na lesbičky s Ilonkou vyrazili. Potkali jsme tam půlku naší školy a bylo to super. V souvislosti s tím chci říct něco, s čím se vám toužím pochlubit už asi tak měsíc a deset dnů a to.....tramtadadááá....chvilka napětí...dobře to bylo trapný..zas tak zajímavý to není:-D Prostě mě vzali jako redaktora na musicserver.cz, takže tam mám report z těch Lesbiensů. A taky ze Southpaw a zatím skromné číslo dalších článků. Je to mnohem větší fuška, než jsem si myslel - psát na hudební server, ale zároveň je to právě to, co jsem chtěl dělat. Svým způsobem moje vysněná brigáda. Takže tak:-) To je i další důvod, proč nemám moc času sem psát. Rozhodně jsem však na psaní nezanevřel, jen se teď moje žvásty akumulujou převážně na jiné adrese : třeba tuhle právě o Supportech.

Taky díky tomu psaní objevuju spoustu nových skvělých kapel. Na svůj nejnovější převratný objev, který jistě změní svět od základů, jsem narazil asi před dvaceti minutami. Jsou jím pražští TOXIQUE (MySpace), které by bylo možno popsat jako veselou (ale ne zpfetovanou) Amy Winehouse. Mezi další moje objevy patří třeba energičtí kaliči The Hives nebo čeští elektronici Dorian Gray's Prostitutes, které pro mě objevila LG, za čož jí patří vřelé díky:-)

Robbie Williams - Come Undone

2. listopadu 2008 v 19:38 | Robbie |  Hezký texty
Na popového zpěváka je pan Williams docela kontroverzní chlapík. I když by se to možná z jeho písniček nezdálo, není to hodný kluk jako třeba Justin Timberlake nebo Enrique Iglesias. Sám přiznává, že bere koks a jiné sračky, tvrdí, že spal se čtyřmi z pěti Spice Girls a že až bude starý a ošklivý, bude se bavit svlékáním před svými vnoučaty... Přese všechno je to podle mě borec jak sviňa:-) Jestli je Madonna královna popu, tak Robbie Williams musí být bůh popu. Je zapsán v Guinessově knize rekordů za prodej 1 600 000 lístků na své truné v jediném dni a jeho pecka Angels vyhrála titul nejlepší britské skladby za posledních pětadvacet let. Pravé důvody ale asi netvkí v ohromujících číslech, ale možná právě v té jeho rozporulnosti, kterou si dovolí kdo a která se promítá i do skvělých textů plných hlodů jako: "Doufám, že se dožiju dne, kdy se papež sjede" (Old Before I Die). K zahození určitě není třeba právě Come Undone, která má navíc docela odvázanej klip:-)

Robbie Williams - Come Undone

So unimpressed but so in awe
Such a saint but such a whore
So self aware so full of shit
So indecisive so adamant

I'm contemplating thinking about thinking
It's overrated just get another drink and
Watch me come undone

(come undone)
They're selling razor blades and mirrors in the street
(come undone)
I pray that when I'm coming down you'll be asleep
(come undone)
If I ever hurt you your revenge will be so sweet
Because I'm scum, and I'm your son,
I come undone
I come undone

So rock and roll, so corporate suit
So damn ugly, so damn cute
So well-trained, so animal
So need your love, so fuck you all

I'm not scared of dying
I just don't want to
If Iïd stop lying I'd just disappoint you
I come undone

(come undone)
They're selling razor blades and mirrors in the street
(come undone)
I pray that when I'm coming down you'll be asleep
(come undone)
If I ever hurt you your revenge will be so sweet
Because I'm scum, and I'm your son,
I come undone

So write another ballad
Mix it on a Wednesday
Sell it on a Thursday
Buy a yacht by Sunday
It's a love song
A love song

Do another interview
Sing a bunch of lies
Tell about celebrities that I despise
And sing love songs
We sing love songs
So sincere

So sincere

(come undone)
They're selling razor blades and mirrors in the street
(come undone)
I pray that when I'm coming down you'll be asleep
(come undone)
A young pretender and my crowds above can see
I come undone
I am scum
Love your son
You gotta love your son
You gotta love your son
You gotta love your son
Love your son
I am scum
I am scum
I am scum